Návštěva lezecké stěny v Praze

stena

Mladí lidé s postižením potřebují příležitost k činnostem, které mohou sdílet s ostatními, třeba úplně zdravými lidmi. Jsou pro ně další důležitou životní zkušeností. Sport jim přináší svobodu – ať už dobrovolné účasti, nebo třeba svobodu rozhodování. Poskytuje jim hluboký zážitek, ale současně i uspokojení, zklidnění a vyrovnání.

Přináší jím napětí, umožňuje v poměrně bezpečném prostředí překonat strach a obavy, v neposlední řadě musí dodržovat pravidla.

Sport zdravotně postižených je zvláštní, společensky důležitou oblastí; jeho provozování kompenzuje lidem jejich zdravotní omezení a dodává jejich životu nový rozměr. Naše účast na lezecké stěně je toho více než důkazem.

ANDREJ: Lezecká stěna v Praze na SmíchOFF-ě prověřila naši fyzickou zdatnost, také naší soustředěnost, koordinovanost a naslouchání pokynům, které jsme dostávali u lezení. Snažili jsme se naslouchat našim instruktorům, neboť oni dobře znali zdejší prostředí. Posílili jsme si i teamového ducha u různých soutěží, které jsme spolu dělali. Vyžadovalo to maximální soustředění se na danou činnost, což nás všechny velmi bavilo. Myslím si, že nám to jednoznačně posílilo sebevědomí. Odcházeli jsme s dojmem, že i my jsme to dokázali. Bylo pro nás velmi důležité, že se nám celý čas věnovali, neboť jsme tam byli jako nováčci. Je důležité, že jsme se tam setkali s maximálním pochopením a budeme se tam rádi vracet, protože jsme tam našli zajímavé lidi 🙂

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Bližší informace o naší činnosti vám rádi předají naši pracovníci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *