ÚNOR 2016

unor

 

Únor přinesl CDS Medou novou naději v podobě příslibu stěhování do nového objektku. V loňském roce bylo velmi obtížné najít vhodné prostory, které by vyhovovaly přísným hygienickým pravidlům a potřebě plné bezbariérovosti. Díky podpoře a pochopení představitelů Města Humpolec jsme se zabydleli v klubovně kina na Havlíčkově náměstí. Pro počáteční aktivity se tato volba ukázala jako velmi dobrá. Brzy se však ukázalo, že je nezbytné hledat prostoty nové, neboť ty stávající činnosti centra přestávají vyhovovat. Stávající kapacita neumožnuje vyhovět žádostem dalších zájemců o naši službu, které od nového roku registrujeme. Chybí nám také klidová relaxační místnost, kam by se mohli uchýlit uživatelé našich služeb, když jsou unaveni nebo ve špatném emočním rozpoložení.

S velkou radostí jsme si přečetli zprávu v únorových Radničních listech, že Zastupitelstvo města Humpolce schválilo na svém 8. zasedání dne 16.12.2015 hlasy všech sedmnácti přítomných členů výkup objektu bývalého školicího střediska v ulici U Nemocnice, včetně všech přilehlých pozemků od společnosti Image Conference & Consulting. Od počátku se jednalo o tom, že zde bude působit Středisko volného času při ZŠ Hradská, Centrum denních služeb Medou, Klub českých turistů, Místní akční skupina a další zájmové a společenské kluby a organizace, které jsou rozmístěny po celém městě v mnohdy nevyhovujících podmínkách. Tato nedávno zrekonstruovaná budova bezprostředně navazuje na dětské dopravní hřiště a park v klidové zóně města. Věříme, že centru Medou poskytne příležitost pro naplnění jeho poslání, kterým je plně individuální podpora lidí se zdravotním znevýhodněním.

4. února se konalo společné setkání rodin uživatelů CDS Medou.  Zhodnotili jsme první půlrok společné činnosti a nastínili plány na následující rok. Sociální pracvonice, paní Dagmar Procházková seznámila přítomné s možnostmi, které nabízí základní sociální poradenství, které naše organizace poskytuje zdarma nejen našim uživatelům a jejich rodinám, ale také široké veřejnosti.

26. února se konala historicky první humpolecká PechaKuchaNight. Jedná se o nesmírně zajímavý projekt, který vznikl v roce 2003 V Tokiu. Záměrem je vytvořit prostor pro prezentování realizovných projektů nebo zatím ještě nerealizovaných myšlenek z nejrůznějších oblastí. Humpolecká PechaKuchaNight je společným dílem Petra Machka a Milana Vaněčka. Bylo nám velkým potěšením, že jsme byli přizváni k této nesmírně inspirativní akci. Měli jsme příležitost seznámit veřejnost s filosofií i aktivitami našeho centa, ale i poznat další zajímavé projekty. V neposlední řadě jsem si užili velmi příjemný večer ve společnosti inspirativních lidí, zajímavých nápadů a v nepolední řadě i skvělé hudby v podání pelhřimovské skupiny Eč.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Bližší informace o naší činnosti vám rádi předají naši pracovníci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *